Mamy Czas

Zasady Ogólne – opieka dzienna

Opieka dzienna czynna jest w godzinach od 7.30 – 17.30 w dni robocze od poniedziałku do piątku, oprócz dni ustawowo wolnych.

Do opieki dziennej przyjmowane są dzieci w wieku 1- 2,5 roku. Liczba dzieci w grupie wynosi max. 15 dzieci.

Dzieci korzystają z posiłków: śniadanie, obiad – I danie: zupa, obiad – II danie, oraz podwieczorek. Zasady wnoszenia opłat opisane są na stronie Żywienie.

Organizację pracy w ciągu dnia określają plan dnia. Klub Malucha zapewnia dzieciom właściwe warunki wypoczynku, zdrowia i bezpieczeństwa.

Pod opieką dzienną przyjmowane są tylko dzieci zdrowe. Obowiązuje zakaz podawania dzieciom leków (zgodnie z zapisem w statucie).

Prośba o informowanie o nieobecności dziecka mejlem.

Gdy Rodzice planują przyprowadzić dziecko po dłuższej nieobecności, prosimy o informowanie, by możliwe było zamówienie odpowiedniej ilości posiłków.

W przypadku uprzedniego zgłoszenia nieobecności dziecka, Rodzicom przysługuje zwrot stawki żywieniowej za każdy dzień nieobecności. W razie braku zgłoszenia Rodzice ponoszą koszty posiłku.

Zachęcamy, aby dzieci nie przynosiły swoich zabawek z domu. Często są powodem wielu konfliktów i poszukiwań.

Pościel do prania oddajemy Rodzicom w ostatni piątek każdego miesiąca. Wraz z wypraną pościelą prosimy o dostarczenie dla dzieci 1x miesiącu dwóch opakowań wilgotnych chusteczek oraz jednego opakowania suchych chusteczek (100 sztuk).

Dziecko powinno być zaopatrzone przez Rodziców:

  • domowe obuwie z usztywnianą podeszwą lub skarpetki antypoślizgowe
  • zapasy bielizny osobistej i odzieży na zmianę dostosowanej do pory roku (prosimy by Rodzice na bieżąco uzupełniali ubrania na zmianę).